A o to nám išlo

Milí čitatelia, týmto klišé oslovením by sa mal začínať editoriál. Rovnako nesmie chýbať ani nostalgické spomínanie. Dnes to budú presne štyri mesiace od prvej porady v novom (už ukončenom) semestri. V tom čase sme mali publikované prvé dva články. Takýto editoriál a pozvánku na Deň otvorených dverí Prešovskej univerzity. Dnes sa celá redakcia Unipo Press môže s neskromnou hrdosťou pozrieť na ďalších 135 článkov.

 

Nie je to málo? Samozrejme. Iné médiá toto číslo dosiahnu za oveľa kratšie obdobie. Pre nás je to však motivujúce číslo a, priznám sa, pred štyrmi mesiacmi bolo aj nepredstaviteľné. Na začiatku bolo pre mňa a Michala rovnako nepredstaviteľné pokúsiť sa do konca semestra zvýšiť počet fanúšikov na facebookovej stránke Unipo Press z približne 150 na dvojnásobok, teda na 300. Za štyri mesiace pribudlo nielen našich vysnívaných 150 fanúšikov, ale celkovo 427 nových čitateľov a ustálili sme sa tak na čísle 577.

Nie je to málo? Samozrejme. Niektoré stránky tieto čísla dosiahnu za deň. Prečo to potom vlastne spomínam? Nuž, pretože to znamená, že sme dodržali to (a v mnohom aj prekonali), čo sme si 8. februára spoločne na porade vzali za cieľ. 137 odpublikovaných článkov znamená, že to, čo sme prvým článkom v novom semestri sľúbili, to sme dodržali. Denne ste od Unipo Press vy, milí čitatelia, dostali (verím, že kvalitný) článok, mnohokrát aj viac ako jeden. Nie vždy to bola ťažká téma, nie vždy spravodajstvo, nie vždy recenzia, nie vždy pozvánka. Ale tak to má byť.

Podarilo sa nám rozbehnúť aj naše You Tube konto, ktoré má síce ešte málo obsahu, no postupne pribudnú ďalšie a ďalšie videá. Krátky zostrih z Unipo Festu 2016 videlo už vyše 1400 divákov a aj preto sme si istí, že toto bol správny krok.

Jedným z posledných veľkých úspechov Unipo Press bola účasť na prestížnej celoslovenskej súťaži Štúrovo pero 2016. Unipo Press súťažil v novej kategórii Online médiá a spomedzi 11 ďalších online magazínov sme získali tretie miesto. Na prvú súťaž dobré, nie? Porota, zložená z ľudí z oblasti médií, vyzdvihla najmä výbornú prácu s textami a ich editáciu a kvalitnú, multitematickú obsahovú štruktúru. Teda, výborný obsah a forma. A o to nám išlo.

Na tomto mieste by som rád za celú redakciu poďakoval Lenke Regrutovej, Jozefovi Mergešovi, Simone Šoltésovej a Veronike Perovskej, ktorí zastrešujú fungovanie časopisu Unipo Press. Práve vďaka ich podpore v každom smere získal časopis Unipo Press tretie miesto na súťaži, pozornosť čitateľov i srdcia celej redakcie. Rovnaká vďaka patrí aj Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity a Katedre komunikačných a mediálnych štúdií.

Hádaš správne. Teraz si na rade ty, drahý čitateľ. Zmenil som oslovenie, aby táto vďaka bola osobnejšia. Najradšej by som ti poďakoval osobne. Za každú minútu, ktorú si venoval čítaniu článkov, za každý lajk, komentár alebo zdieľanie, za každú spätnú väzbu, podporu i za slovo či dve o skvelom časopise. Bez teba by to nefungovalo. Nebolo by pre koho písať. Nemal by kto čítať. Ak si si zo všetkých článkov odniesol aspoň jednu zaujímavú informáciu, jednu vetu alebo len jedno slovo, malo to zmysel.

Ešte nekončíme. Tento editoriál už áno, ale fungovanie časopisu nie. Budeme tu s vami celé leto a potom zas. Dosiahnuť publikovanie jedného článku denne by bolo počas leta extrémne náročné, preto budeme do začiatku ďalšieho semestra v akomsi prázdninovom režime publikovať tri články týždenne.

Na záver už len jednoducho: ďakujem všetkým, ktorí akokoľvek prispeli k fungovaniu časopisu Unipo Press. Bolo mi cťou s vami pracovať a teším sa na budúcnosť.

Predsa ešte nie je koniec. Od budúceho semestra fungujeme na úplne novej webovej stránke (juhúúú), ktorá sa v súčasnosti pripravuje. Držte nám palce, nech všetko prejde hladko. Radi uvítame aj vaše podnety, čo by nemalo chýbať na stránke online magazínu, čomu by sme sa mali vyhnúť. Povedzte nám to na našej facebookovej stránke alebo nám napíšte na e-mailovú adresu unipopress@gmail.com.

 

Pavol Kušnír

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre