Ako si spríjemniť skúškové obdobie

Máj – lásky čas, pre študentov však aj máj – skúšok čas. Letný semester je ukončený, avšak na jeho definitívne zakončenie je potrebné ešte úspešne urobiť všetky skúšky. Nasledujúceho poldruha mesiaca (s trochou šťastia aj menej) strávime s hlavami zaborenými do kníh, snažiac sa na skúšky čo najlepšie pripraviť. Zaberie to veľa času, no nedá sa stále len učiť, treba si dať sem-tam aj pauzu. A jednou z mnohých obľúbených oddychových aktivít je aj návšteva kina.
 

Kino Cinemax Prešov má, ako na každý mesiac, aj na máj pripravený skvelý program, obsahujúci filmy rôznych žánrov, pri ktorých sa počas skúškového obdobia dá skvele odreagovať. Unipo Press vám ho v tomto článku prináša.

 

Angry Birds vo filme

Kto by nepoznal hru Angry Birds? Po siedmych rokoch od jej vzniku sa tento dlhoročný herný fenomén dočkal svojej filmovej podoby, ktorá sa z dostupných informácií vo veľkej miere drží obsahu hry, takže jej fanúšikov čaká príjemný zážitok. Animovaný príbeh sa na plátnach slovenských kín objaví 12. mája.

 

Susedia na odstrel 2

Pokračovanie komédie o rodinke bojujúcej s partiou vysokoškolákov vstupuje do slovenských kín spoločne s Angry Birds, teda 12. mája. Od prvého dielu ubehli dva roky a jeho priaznivci sa aj tentokrát môžu tešiť na Zaca Efrona, záporáka prvého dielu, ktorého rolu “toho zlého“ v pokračovaní prevzala Chloë Grace Moretz. Rodinno-tínedžerská komédia určite poslúži ako príjemné odreagovanie od učenia sa na skúšky.

 

Trabantom do posledného dychu 

 

Okrem celovečerákov do slovenských kín mieri aj dokumentárny film, a dokonca z dielne slovenských a českých tvorcov. Český cestovateľ Dan Přibáň podnikol polročnú expedíciu so svojimi priateľmi na dvoch trabantoch. Od začiatku cesty v Austrálii prešli za šesť mesiacov Východný Timor, Indonéziu, Malajziu a Thajsko. Okrem scenáristických snímok vám CINEMAX premietne aj spontánnu cestu juhovýchodnou Áziou, čo bude určite príjemná oddychovka. Do kín vyráža taktiež 12. mája.

 

Ako sa zbaviť nevesty

Devätnásty máj prinesie do kín ďalšiu komédiu, tentokrát tvorbu českých filmárov. Rozvedenú Evu, v podaní Lenky Vlasákovej, namotáva jej bývalý manžel, stvárnený Dávidom Matáskom, ktorý, ako vysvitne, chce v skutočnosti úplne inú ženu, s ktorou plánuje svadbu. Hrdá Evina mama je odhodlaná tejto svadbe zabrániť. Ako to dopadne? Stačí navštíviť kino a dozviete sa.

 

X-Men: Apokalypsa

 

Asi najočakávanejší film tohto mesiaca. Deviate pokračovanie prináša Apocalypsa (Oscar Isaac), prvého a najsilnejšieho mutanta zo sveta X-Menov od Marvelu. Načerpal silu ostatných mutantov, čo mu prinieslo nesmrteľnosť. Po tisícoch rokov sa prebúdza do nového sveta, verbuje k sebe mutantov a s ich pomocou túži ovládnuť svet. Avšak Profesor X (James McAvoy) so svojím tímom X-Menov neotáľa a postaví sa Apocalypsovi na odpor. Ako tento súboj dopadne sa dozviete už 19. mája.

 

Maggie má plán

Ďalšia komédia od amerických tvorcov. Príbeh hovorí o mladej nezávislej žene Maggie (Greta Gerwig), ktorá sa bez záväzkov rozhodla mať dieťa, avšak popri tom sa predsa a neplánovane zaľúbila do Johna (Ethana Hawka), profesora antropológie, ktorému sa pomaly rozpadalo manželstvo. S trochou Maggienej pomoci sa manželstvo rozpadlo úplne a Maggie s Johnom sa vzali, no po rokoch ich láska pomaly vyprcháva a Maggie plánuje Johna opäť oženiť s jeho bývalou ženou. Zaujímavý námet, ktorý zaručene pobaví a môžete sa naňho tešiť 26. mája.

 

Odkaz vo fľaši

 

Priaznivci thrillerov si taktiež tento mesiac prídu na svoje. 26. mája sa premiéry dočká severská detektívka s názvom Odkaz vo fľaši. Takáto fľaša sa vyplaví z mora a skončí na kriminálnom oddelení. Obyčajná fľaša, no podarí sa jej naštartovať prípad psychopatického vraha, sektárskej viery a unesených dvojíc súrodencov, ktorých únos nebol nahlásený. Aj pri takomto filme sa dá na chvíľu vypnúť od učenia.

Cinemax Prešov pripravil naozaj pestrú ponuku, ktorá bude určite prijateľná pre každého študenta na odreagovanie sa od učenia, preto neváhajte a navštívte kino. Máte sa na čo tešiť.

 

Marcel Kušnír

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre