Leto so CINEMAX-om

Skúškové obdobie je za nami, všetci si môžeme konečne spokojne vydýchnuť a dať si pauzu od skúšok a učenia. Pred nami je leto, čas na odpočinok a venovanie sa vlastným záľubám. Na oddych dobre padne pozrieť si film a na to je tu aj CINEMAX PREŠOV, ktorý na júl pripravil veľmi pestrý program. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, na čo sa v nadchádzajúcom mesiaci môžete tešiť. A na facebookovej stránke Unipo Press máte opäť možnosť súťažiť o dva lístky. :-)

 

Legenda o Tarzanovi

Každému dobre známy príbeh o chlapcovi, ktorý vyrastá v džungli mimo civilizácie, sa tentoraz dostáva na plátna kín z iného uhla pohľadu. Tarzan žije usporiadaný život v civilizácii ako John Clayton III., no túto harmóniu mu naruší vyslanie do Konga ako obchodného emisára, kde sa bez najmenšieho tušenia dostane do hry chamtivosti a pomsty belgického kapitána Leoa Roma. Akú rolu v tejto hre zohrá a ako z nej vyjde, vidíme v kine od 7. júla.

 

LUCIE: Príbeh jednej kapely

Legendárna česká kapela Lucie sa predvedie svojim fanúšikom v celovečernom dokumente. Príbeh rozprávajúci o ich tridsaťročnom pôsobení na hudobnej scéne si môžete vychutnať v poldruha hodinovom snímku taktiež od 7. júla.

 

Očista 3

V teplých letných dňoch v kinách zamrazí priaznivcov hororov už tretie pokračovanie hororu Očista. Na dvanásť hodín si môžu občania robiť všetko, čo im len zíde na um, a to všetko bez toho, aby boli potrestaní. Prvou obeťou tejto hry sa stáva senátorka, ktorá kandiduje na prezidentku a súčasťou jej volebného programu je aj zrušenie Očisty. 7. júla sa kinosály otvorili pre tých, ktorých výsledok tejto hry zaujíma.

 

Mike a Dave zháňajú baby

Čo by to bolo za leto bez komédie? Mike a Dave sú bratia žijúci v presvedčení, že jedine oni vedia na oslavách a spoločenských udalostiach rozprúdiť tú správnu zábavu. Avšak ich vyvádzanie zväčša prináša katastrofy, ako napríklad požiar, infarkt, demoláciu slávnostnej tabule a mnoho iných. Na svadbu ich sestry sa rodičia starostlivo pripravili a svojim dvom synom dali podmienku: na svadbu môžu ísť jedine s partnerkami. Ilúzia, že partnerky budú bratov držať na uzde, sa rýchlo pominie, keď partnerky prekvapia ako rodičov, tak aj Mikea a Davea. Svojim správaním dokážu spôsobiť ešte viac neplechy ako bratia. Tiež od 7. júla.

 

Doba ľadová: Mamutí tresk

Piaty diel svetovo známej a mimoriadne úspešnej animovanej série sa do slovenských kín dostane 14. júla spolu so všetkými známymi postavami z predchádzajúcich dielov. Veveričiak Scrat sa pri snahe dolapiť večne unikajúci žaluď katapultuje do vesmíru, kde spôsobí radu vesmírnych katastrof. Z nich sa vyvinie hrozba Zeme v podobe asteroidu, ktorý sa na ňu rúti a ohrozuje všetko živé na planéte. Partia dobre známych priateľov sa však nezdáva nádeje a s túžbou prežiť podnikne záchrannú púť do tajomnej Geotopie.

 

 

Pattaya

Ďalšiu júlová komédia putuje do slovenských kín z Francúzska. Dvaja kamaráti sa chcú vymaniť zo stereotypného života na sídlisku, a tak sa rozhodnú ísť do Thajska na plážové letovisko nazývané Pattaya. Avšak cesta tam nie je lacná a treba vymyslieť, ako tento problém vyriešiť. Rozhodnú sa, že v Pattayi prihlásia svojho kamaráta liliputa do majstrovstiev sveta v thajskom boxe liliputov. Z dovolenky sa razom stáva najnebezpečnejšie a zároveň najdivokejšie dobrodružstvo ich životov. Čo sa bude diať, zistíme 14. júla.

 

Julieta

Do slovenských kín zavíta aj niečo zo španielskej filmovej dielne. Julieta je dráma o matke žijúcej život plný trápenia a nešťastia. K tomu všetkému prichádza po odchode dcéry z domu k zisteniu, že ju v podstate vôbec nepozná. Podarí sa jej vzťah so svojou dcérou dostať do normálnych koľají? Odpoveď nájdeme 21. júla v Cinemaxe.

 

Učiteľka

Dramatický príbeh poskytnú slovenským divákom aj slovenskí a českí tvorcovia. V spolupráci týchto dvoch krajín vznikla adaptácia skutočnej udalosti, ktorá sa odohrala ešte počas socializmu. Napohľad milá a priateľská učiteľka manipuluje svojich žiakov a prostredníctvom nich aj ich rodičov. Strhujúca zápletka sa dostaví do slovenských kín 21. júla.

 

Lights Out

Rebeccu počas jej dospievania mátal strach z tmy, keď pohasli svetlá v jej izbe. Z temnoty sa k nej stále vracala tajomná bytosť, ktorá jej spôsobovala hrôzu. Mnohokrát jej tieto desivé udalosti neumožňovali rozlíšiť realitu od predstavy. Avšak keď sa to isté začne diať aj jej bratovi Martinovi, začne pátrať po pôvode záhadnej bytosti, o ktorej postupne zistí, že je úzko spätá s jej matkou. Život Rebeccy a jej brata je čoraz viac v ohrození, a či sa im po rozlúštení tejto záhady podarí zostať nažive, uvidéme 21. júla.

 

Jason Bourne

Deväť rokov uplynulo odvtedy, čo na konci Bournovho ultimáta Jason skočil do newyorskej East River. Za ten čas sa vymanil zo svojej minulosti a pokračuje životom ilegálneho boxera. Avšak minulosť ho znova dobehne, keď ho takmer zabije nájomný vrah Agentúry, ktorá z Bourna kedysi urobila stroj na zabíjanie. Nový riaditeľ Agentúry prahne po Jasonovej hlave, no ten sa len tak nevzdáva a Bourne je znova v hre, z ktorej sa len ťažko dá vyjsť živý. Ako si v nej povedie, odhalíme 28. júla.

 

 

Krotitelia duchov

Známa komédia opäť ožíva. Po tridsiatich rokoch prichádza na scénu nový tím, ktorý prinesie divákom čerstvú dávku akcie a humoru, na čo sa môžeme tešiť v slovenských kinách 28. júla.

 

Mr. Right

Martha sa po bolestivom rozchode stretne z mužom, v ktorom vidí toho pravého. Avšak až po istom spoločne strávenom čase zistí, že jej priateľ „Pán Správny“ je nájomný zabijak, ktorý je na úteku pred jeho vlastnými zamestnávateľmi. Martha sa v zápale lásky pokúša svojho priateľa zmeniť a priviesť na lepšiu životnú cestu, no jej dobré úmysly sa veľmi rýchlo prevrhnú a z Marthy sa stáva komplic „Pána Správneho“. Divoká akčná romantická komédia dorazí do slovenských kín 28. júla.

 

Cinemax si dáva záležať na tom, aby sa ľudia v lete nenudili, a to potvrdzuje aj tento kvalitný júlový program. Na výber je toho dosť, tak neváhajte a rozhodne kino navštívte.

 

Marcel Kušnír

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre