Našliapaný august v CINEMAX-e

Leto je v plnom prúde, júl zbehol ako voda a pred nami je už august. Tento vzácny čas oddychu treba využiť naplno a k tomu napomáha aj v auguste CINEMAX PREŠOV. Najbližší mesiac sa na jeho plátnach bude striedať mnoho skvelých filmov, kvôli ktorým sa kino rozhodne oplatí navštíviť. Poďme sa pozrieť, čo nás čaká. Okrem toho si opäť môžete na našej facebookovej stránke zasúťažiť o lístky do kina. :-)

 

Buchty a klobásy

11. augusta odštartuje v slovenských kinách komédia o potravinách, avšak z ich pohľadu. Potraviny na pultoch v obchodoch netúžia po ničom inom, než aby si ich niekto kúpil a odniesol domov. Radosť z ich nákupu ochabne vo chvíli, keď zistia, čo sa s nimi má stať. Párok Frank unikne smrti konzumáciou a rozhodne sa bojovať proti tomuto zaobchádzaniu. Zájdite si do kina a zistite, či bude Frank vo svojom boji úspešný.

 

Matky rebelky

Komédií bude v auguste viacero a v ďalšej sa objaví dobre známa Mila Kunis. Jej postava Amy je mamička, pre ktorú je rodina všetkým, žije monotónny život, stará sa o deti, manžela a trpí pri svojom šéfovi v práci. Zlom v jej živote nastane, keď sa v supermarkete pochytí s trojicou nakupujúcich žien. Rebelujúca nálada v nej zrazu kvitne rýchlo a Amy na svoju stranu postupne získava ďalšie zúfale mamičky. Rebélia, v ktorej o humor určite nebude núdza, dorazí do CINEMAX-u PREŠOV 11. augusta.

 

Tajný život maznáčikov

 

Odpoveď na otázku, čo robia naši maznáčikovia, keď práve nie sme doma, dostaneme 11. augusta. V ten deň sa na slovenské plátna dostane animovaná komédia od tvorcov filmov Ja, zloduchMimoni. Max a Katie sú najlepší priatelia na svete a nezáleží na tom, že Max je pes a Katie človek. Max žije dokonalý a šťastný život, no ten sa mu začne rozpadať, keď Katie privedie domov huňaté monštrum menom Baron. Od ich prvého stretnutia panuje medzi Maxom a Baronom nepriateľstvo. Neustále sa snažia jeden druhému čo najviac komplikovať život a tieto situácie ich dovedú do pochmúrnych ulíc mesta, kde sa ich zmocní skupina zvieracích bezdomovcov, vedená šialeným králikom. Max má však doma priateľov, ktorí ochotne opúšťajú svoje teplé miestečka a vydajú sa Maxa hľadať. Má to však háčik. Musia ho nájsť, kým sa ich majitelia nevrátia domov. Podarí sa im to? Uvidíte v prešovskom CINEMAX-e.

 

Hore za láskou

Romantická komédia z francúzskej tvorby rozpráva príbeh o Diane, čerstvo rozvedenej šarmantnej žene, ktorá pracuje v právnickej firme a prekypuje zmyslom pre humor. Samotársky život po rozvode sa začne meniť k lepšiemu, keď dostane telefonát od istého Alexandra, ktorý našiel jej mobil. Už počas ich prvého telefonického rozhovoru medzi nimi preskočí iskra a na základe prívetivého hlasu si Diane začne vytvárať predstavy o tom, ako môže vyzerať. Avšak pri ich stretnutí jej predstavy rýchlo opadnú. 11. augusta zistíte prečo.

 

Vojnoví psi

Komédia natočená podľa skutočného príbehu dvoch priateľov, ktorí už ako dvadsaťroční obchodovali pomocou vládnej iniciatívy umožňujúcej mladým firmám uchádzať sa o zákazky americkej armády so zbraňami. Obchod bol výnosný a priniesol tejto mladej dvojici obrovské peniaze, no komplikácie nastanú, keď prijmú zákazku za tristo miliónov. Cieľom bola dodávka zbraní afganskej armáde, no po chvíli dvojica zisťuje, že tento obchod nemá vôbec nič dočinenia s americkou vládou. Táto šialená hra sa rozbehne v CINEMAX-e PREŠOV 18. augusta.

 

Star Trek: Do neznáma

 

Ďalší diel zo známej a úspešnej série Star Trek dorazí do slovenských kín 18. augusta. Posádka lode Enterprise preskúmava najvzdialenejšie kúty galaxie, v ktorých narazí na nového nepriateľa. Ten vystaví ako ich, tak aj celú Federáciu ťažkej skúške.

 

Strašidlá

Aj česká tvorba prispeje svojou troškou od Zdeňka Trošku. Na kraji mesta sa nachádza stará vila obývaná len hejkalom Hugom, čarodejnicami Patriciou a Žofiou a vodníkom Bublom. Harmonické spolunažívanie im prekazí úradník Patočka, ktorý má na obecnom úrade na starosti evidenciu budov. Táto stará vila je už roky neobývaná a nik o ňu nejaví záujem, keďže o nej kolujú povery, že je prekliata. Napriek tomu skupinka v dome býva, a tak má na výber len dve možnosti: buď budú platiť nájom, alebo budú vysťahovaní. Keď chcú mať domov, musia ísť všetci do práce a ich deti – Ester a Eleonor – do školy. Ako sa tieto bytosti popasujú so životom medzi ľuďmi, uvidíte 18. augusta.

 

Pete a jeho drak

Film, ktorý je vynikajúcou možnosťou na voľný čas pre rodiny s deťmi. Pete je správkyňa lesa, ktorej otec jej často rozprával historky o drakovi žijúcom hlboko v horách, no ona ich vždy brala len ako výplod jeho fantázie. Väčšiu vážnosť im začala prikladať po tom, čo v lese natrafila na desaťročného chlapca bez rodiny a domova, ktorý jej tvrdí, že žije v lese so svojím priateľom Elliotom, ktorého opis zodpovedá opisu draka z príbehov jej otca. Mal Petin otec pravdu a boli jeho historky niečo viac než len príbeh pre deti? Uvidíte v kinách 25. augusta.

 

Ben-Hur

Historická dráma o zrade a pomste. Ben-Hur, potomok významného kniežacieho rodu v Jeruzaleme, bol obvinený svojím adoptívnym bratom Messalom zo zrady. Razom prichádza o rodinu a celý svoj majetok a je odsúdený na doživotnú prácu na galejach. Po troch rokoch na mori sa vracia, aby sa pomstil Messalovi za všetko utrpenie, čo mu spôsobil. Súboj dvoch bratov odštartuje v kinách 25. augusta.

 

Božská Florence

 

V tejto životopisnej dráme sa 25. augusta v hlavnej úlohe predstaví Meryl Streep. Príbeh sa odohráva v New Yorku v roku 1944, keď je bohatá Florence Foster Jenkins na vrchole newyorskej spoločnosti. Spolu so svojím manželom a zároveň manažérom St. Clair Bayfieldom, veľkorysým patrónom klasickej hudby, bavia ostatných členov newyorskej smotánky. A to aj napriek tomu, že Florence nevie ani len trochu spievať. Avšak usilovnou snahou jej manžela a podplácaním sa na predstavenia vždy dostaví len blízky okruh známych, a tak Florence nemá kto vytknúť jej hrozný spev. V zápale radosti a úspechu však Florence rozdá tisíce vstupeniek na svoj plánovaný koncert, na ktorý sa majú prísť pozrieť aj veteráni vracajúci sa z vojny. Bayfielda čaká ťažká a nepríjemná úloha: povedať Florence pravdu o jej talente.

 

Najkrajší deň

Pianistu Andyho a flautistu Bennyho dá dohromady jedna spoločná vec – smrteľná choroba, ktorou obaja trpia. Uvedomujúc si, že smrť je za dverami, jeden druhého presvedčí k tomu, aby prestali brať veci vážne a užili si ešte čas, ktorý im zostáva. Napožičiavajú si veľa peňazí, nakúpia mnoho vecí na splátky a vyberú sa na výlet do Afriky. Cesta dvoch priateľov, kráčajúcich v ústrety istej smrti, má jeden a posledný zmysel – prežiť spolu ten najkrajší deň, ktorý si môžete pozrieť v kinách 25. augusta.

 

Smrtiaci príliv

 

Augustový program CINEMAX-u PREŠOV uzatvára hororový film z americkej produkcie. Surfistka Nancy sa v slnečný deň vyberie na pláž, ktorá napohľad pôsobí ako raj na zemi. Nadšenie z krásneho dňa a prostredia pominie vo chvíli, keď sa na ňu vyrúti biely žralok. Nancy sa podarí dostať na blízku bóju, avšak žralok nemá v úmysle svoju korisť nechať ísť. Tento napínavý horor sa na slovenské plátna dostane 25. augusta.

 

So CINEMAX-om sa človek v lete určite nebude nudiť. A ak si to chcete overiť na vlastnej koži, navštívte kino a pobavte sa na tejto širokej filmovej škále, ktorú kino na august prináša.

Marcel Kušnír

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre