„Bohovsky šik“

Móda je ako bumerang. Hoci ju mnohí zahadzujú, ona sa stále vráti. Ani tohtoročná letná sezóna nie je výnimkou. Do šatníkov skutočných fashion milovníčok sa dostávajú kúsky z rokov minulých a bohémske „sedemdesiate“ tak opäť ožívajú.

 

Bohémka – nespútaná žena, žijúca prítomnosťou a pritom milujúca minulosť. Umelecky naladená duša, odhodlaná vychutnávať slobodu, a to aj v obliekaní. Sedemdesiate roky sú totiž v móde známe výraznými kombináciami geometrických vzorov s farbami a kvetovými aplikáciami. Ak pridáte ešte niečo kožené (napríklad koženú strapcovú vestu), máte outfit ako stvorený na festivalový žúr.

 

Heslom tzv. „boho štýlu“ je najmä prirodzenosť. Zabudnite preto na vyumelkované látky, strihy či doplnky. Siahnite radšej po voľných veciach z prírodných materiálov, ktoré sa pohodlne nosia, zároveň však pôsobia veľmi žensky. V kurze sú najmä tuniky, blejzre, pončá či strapce. Chýbať nesmú ani výrazné šperky. Masívny náhrdelník, visiace farebné náušnice a drevené náramky dodajú celému looku dojem nadnesenosti. Doplnky na hlavu v podobe klobúkov, čeleniek a turbanov sú tiež viac než vítané.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokiaľ ide o vzory, tých sa v boho štýle báť rozhodne nemusíte. Mixovanie farieb, výšiviek a potlačí bude v spojení s kvalitnými materiálmi pôsobiť luxusne.

 

Cez široké hodvábne nohavice a kašmírové blúzky pocítite príjemné osvieženie letným vánkom, a bohémsky život sa vám tak dostane až na kožu. Je to štýl, ktorý si jednoducho zamilujete.

TIP: K výrazným vzorom kombinujte aspoň jednu neutrálnu farbu. Biela, béžová či hnedá váš finálny outfit zjednotia.

SÚŤAŽ!!!

Máme tu pre vás prvú letnú súťaž. Stačí, keď správne odpoviete na jednoduchú otázku: Ktoré obdobie najviac vystihuje boho štýl?, a ste automaticky zaradení do žrebovania o krásny náramok v štýle boho. Svoje odpovede píšte do komentárov pod týmto článkom na Facebooku. Žrebovanie prebehne 6. júla. Veľa šťastia. :-)

 

Romana Valenčáková

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre