Chcem svojou kreativitou robiť ľuďom radosť

Daniela Šimková je študentkou Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity. Vo svojom voľnom čase nezaháľa, ale usilovne tvorí; vyrába živicové náušnice, rada varí a pečie, fotografuje, líči a mnoho iného. Jednoducho žienka do koča i do voza. Svoje výrobky prezentovala aj na akcii MADE BY STUDENT, ktorá sa uskutočnila v stredu 2. decembra 2015 na Prešovskej univerzite v Prešove.

 

Ako dlho sa venuješ tvorbe handmade náušníc a ako si sa k nej dostala?

Je to u mňa krátka záležitosť asi dvoch mesiacov, no v mysli sa tomu venujem už asi pol roka. Veľmi dlho som mala v sebe túžbu niečo tvoriť, živicové náušnice som veľmi obdivovala a páčili sa mi. Začala som sa o to viac zaujímať a získavať si informácie, postupy a ceny. No muselo prísť to správne odhodlanie pustiť sa do toho.

 

Čo máš na svojej práci najradšej?

Najradšej mám oddych, ktorý pri nej zažívam, vnútornú radosť z toho, že vzniká niečo pekné a taktiež aj zvedavosť, či sa to bude niekomu páčiť a bude z toho rovnako nadšený ako ja.

 

Aké máš plány do budúcnosti? Chceš sa tomuto koníčku venovať aj naďalej?

Áno, určite sa tomu chcem venovať aj naďalej, stále tvoriť nové náušnice, nové tvary a nové motívy. Byť kreatívna a robiť tým iným radosť.

 

Čo človek potrebuje na to, aby dokázal vyrábať také krásne vecičky? Stačí iba odhodlanie alebo je potrebná aj veľká dávka talentu?

Čo sa týka konkrétne handmade, určite je potrebné poriadne odhodlanie začať a vytrvať v tom. Taktiež treba istú dávku horlivosti pre to, čo robíte. No a hlavne trpezlivosť, pretože je to taká minimalistická práca, kde treba veci robiť opatrne a dávať na to poriadny pozor.

 

Naučil ťa to niekto alebo si samouk?

Naučila som sa to prostredníctvom internetu, rád a odporúčaní už skúsených, „zabehnutých“ ľudí, ktorí s tým pracujú. No, ako sa hovorí, učenie na vlastných chybách si človek najviac zapamätá, takže veľa som sa toho naučila sama.

 

Jana Grušková

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre