Jedno miesto – stovky podôb

Nezadržateľne sa blíži leto, a ak už máte po skúškach, určite rozmýšľate, ako ho tento rok strávite. Možno plánujete dovolenku, alebo si chcete radšej zarobiť a tento rok vám cestovanie nejako nevychádza. Nemusíte smútiť. Podobne je na tom určite mnoho ďalších študentov, no poznám jeden trik, ako si užiť krásne miesta, aj keď sa nechystáte do diaľav.

 

Zastávam názor, že pekné zákutia sú všade okolo nás. Ak sú v mojom malom meste, určite sa nájdu aj v tom vašom. Akurát také miesta často prehliadame, keďže ich vídame každý deň. Mne sa však stačí pozerať z okna autobusu na zapadajúce slnko či vlčie maky na poli a hneď mám lepšiu náladu. Alebo cítiť chladný vzduch z lesov, keď okolo nich prechádzam na bicykli či na skútri. A keď mám konečne trocha času a alergiu držím pod kontrolou, tak sa na tie krásne miesta vyberám s foťákom v ruke.

 

Niektoré lokality v blízkosti môjho bydliska už poznám ako svoju dlaň. Až sa môže zdať, že je to nuda, ale verte mi, že zakaždým to na mojich fotografických výpravách vyzerá inak. Či je skoro ráno, alebo sa schyľuje k večeru, či svieti slnko, alebo je hmla, či kvitne repka olejná, alebo je vysadená pšenica. A to nehovorím o ročných obdobiach! Aby som vám dokázala, že hovorím pravdu, pripájam koláže niekoľkých fotiek. :-) Vždy ide o jedno miesto a sami musíte uznať, že niekedy vyzerá úplne odlišne.

 

Ak teda cez leto budete mať pocit, že ste nič zaujímavé nestihli vidieť, vybehnite do prírody, ktorá obklopuje azda každú dedinku či mesto na Slovensku. Nemusíte ani radi fotiť. Zoberte frajera/frajerku (vraj aj to sa ráta ako záľuba), bicykel, piknikový košík, čokoľvek, čo vám spríjemní prechádzku. A možno si postačíte len vy samotní, v tom tichu prírody.

 

Sonja Tokárová

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre