Nápady do študentskej izby

Stiesnené a nie príliš útulné prostredie izby na internáte nám ponúka príležitosť na vlastnú realizáciu. Na to, aby sme vystriedali stereotyp a izbu „prebudili k životu“, často nepotrebujeme ani veľké investície. Príliš zásadné zmeny síce nie sú povolené, ale občas stačí malý nápad, chvíľka voľného času a trocha šikovnosti. Z pár nepotrebných vecí tak razom môžeme urobiť nové, spoľahlivé a zaujímavé predmety, ktoré skvelo doplnia nielen internátnu izbu, ale aj tú, ktorá na vás čaká doma.

 

VARIÁCIE Z NEPOTREBNÝCH CD

Ak máte doma niekoľko nepotrebných cédečiek, nevyhadzujte ich hneď do koša. Skúste si z nich vyrobiť farebné podložky pod poháre alebo si nimi dokonca ozdobiť kabelku.      

Výroba podložiek pod poháre si nevyžaduje žiadnu veľkú námahu. Postačí, ak si z farebného či vzorovaného papiera vystrihnete 2 kruhy podľa tvaru cédečka a prilepíte ich na obe jeho strany. Kruhy môžu byť aj o pol centimetra menšie, aby sa vytvoril úzky okraj.            

Pomocou cédečka si dokonca dokážete ozdobiť aj jednofarebnú kabelku. Celé cédečko len polámete, resp. narežete na malé kúsky a lesklou stranou nahor ich postupne poprilepujete na časť kabelky.

 

 

JESENNÝ SVIETNIK

Dlhé jesenné večery sú ako stvorené na šálku horúceho čaju alebo čokolády, ktoré sa najlepšie vychutnávajú v príjemnej atmosfére. A aby ste si ju vytvorili, prejdite sa najprv po parku či lese, kde v tomto období nájdete veľa rôznofarebných listov zo stromov.

Na výrobu jesenného svietnika teda budete potrebovať:

  • väčší zaváraninový pohár,
  • niekoľko listov zo stromov,
  • lepidlo,
  • nožnice,
  • stuhu zlatej alebo červenej farby,
  • sviečku.

Začnite tým, že si polovicu pohára natriete lepidlom. Z listov odstrihnite stopky a opatrne ich poprilepujte na pohár tak, aby sa vám neroztrhli. Rovnako postupujte aj pri oblepovaní druhej polovice pohára, kým nezaplníte celú sklenenú plochu. Miesto v hornej časti, kde by malo byť viečko, však nenatierajte lepidlom ani nepokrývajte listami. Keď budete mať celú plochu pohára vyplnenú a listy budú držať prilepené, tak už len navrch uviažte stuhu v jesenných farbách a dovnútra vložte vonnú alebo klasickú sviečku.

 

NÁPADY Z PLECHOVIEK

A čo s plechovkami, ktoré zostali po maľovaní internátnej izby? Vyrobte si z nich praktické stojany na písacie potreby. Budete na to potrebovať len vyčistenú a umytú plechovku, kúsok farebného alebo baliaceho papiera, nožnice a lepidlo. Čistú plechovku bez etikety natrite lepidlom a z baliaceho papiera si vystrihnite obdĺžnik tak, aby vám neskôr pokryl celú plochu plechovky. Na plechovku však môžete použiť aj niekoľko rôznofarebných, nepravidelných kúskov papiera, čím vytvoríte efekt mozaiky.

 

Ak máte aj vy nejaké zaujímavé nápady alebo tipy na recyklovanie starých a nepotrebných predmetov, budeme radi, ak sa o nich podelíte aj s nami!          

Svoje námety nám posielajte na e-mailovú adresu: unipopress@gmail.com.

 

Lenka Novotná

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre