O kvapku chutnejšie prázdniny

Poznáte to, keď ste smädní, väčšinou siahnete po tých najjednoduchších možnostiach, ako doplniť pitný režim. Postačí vám na to fľaša vychladenej minerálky alebo aj čistá voda z vodovodu, ak sa príliš nekamarátite s bublinkami. Podstatné je, aby ste zahnali smäd čo najrýchlejšie. Ja som však pre vás objavila aj o kvapku chutnejšiu alternatívu.

 

Vybrala som pre vás najjednoduchšie a najrýchlejšie recepty na tri farebné ovocné limonády, ktoré vás ešte aj na sklonku prázdnin príjemne osviežia a naštartujú do nového semestra. Dokonca si ich môžete pripraviť z akéhokoľvek obľúbeného ovocia a vychutnávať si leto hoci aj počas septembrových prednášok. Tak budete mať kúsok prázdnin stále so sebou. :-)

 

Melónová limonáda

Keď doma nakrájam červený melón, takmer zakaždým si z neho spolu s kúskami broskýň urobím ovocný šalát. Tentoraz som si však zaumienila, že vyskúšam limonádu. Aj vy si ju môžete jednoducho pripraviť tak, že melón najprv zbavíte jadierok a nakrájate na kúsky. Pokrájaný melón vložte spolu s malými kúskami ľadu do sekáča na orechy. Ak máte doma mixér alebo iný krájač, uistite sa najprv, že je dostatočne silný na to, aby rozdrvil ľad. Zo zmesi sa o malú chvíľu vytvorí ľadová triešť, ktorú hneď preložte do pohára. Zľahka ju pokvapkajte citrónom a pohár doplňte studenou vodou. Limonádu dozdobte plátkom citrónu a kockami ľadu. Ak ste to s tými kvapkami citrónu prehnali, môžete ju podľa chuti ešte dosladiť zarovnanou kávovou lyžičkou trstinového cukru.

 

Nektárinková limonáda s levanduľou

Táto limonáda chutí ako broskyňový džús a na pohľad má krásnu žltooranžovú farbu. Na jeden pohár budete potrebovať asi 5 mesiačikov nakrájanej nektárinky. Tie vložte na dno pohára a pridajte k nim plátok citrónu. Zalejte studenou vodou, pridajte asi ¾ lyžičky trstinového cukru a dobre zamiešajte. Môžete pridať aj zopár kociek ľadu. Nakoniec ozdobte vetvičkou levandule, vďaka ktorej bude mať limonáda aj zaujímavú a príjemnú vôňu.

 

Bylinková limonáda s limetkou

Zelená limonáda s príjemnou kyslasto-mätovou chuťou a vôňou je osviežujúca a spoľahlivo uhasí smäd. Vďaka mäte dokonca detoxikuje organizmus a pomáha tráviacemu traktu. Pripravíte si ju jednoducho tak, že do pohára vložíte asi 7 väčších lístkov mäty. Lístky pokvapkajte trochou citrónovej šťavy a šťavou z polovice limetky. Pohár doplňte vodou a pridajte doň asi 4 kolieska nakrájanej limetky, pol lyžičky dužiny z citróna a lyžičku trstinového cukru. Ak máte radi kyslé nápoje, cukor pridávať nemusíte. Nakoniec limonádu ozdobte lístkami medovky a pridajte kocky ľadu.

 

Limonády sa výborne hodia nielen na letné párty či oslavy. Môžu doplniť aj grilovačku, piknik alebo popoludňajšie čítanie článkov na stránke Unipo Press. :-) Koniec koncov, veď aj posledné voľné dni treba poriadne osláviť, vychutnať a využiť naplno.

 

Lenka Novotná

 

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre