Prešovská univerzita ožila predvianočnou náladou

Vôňa čerstvo upečených koláčikov, vianočné piesne a množstvo milých drobností a úsmevov. Aj takto vyzeral nultý ročník predvianočnej burzy s názvom „MADE BY STUDENT“, ktorá sa konala 2. decembra 2015 na našej univerzite. Talentovaní študenti počas nej vytvorili pravú vianočnú atmosféru a okrem toho predstavili aj svoju tvorbu.

V rámci tejto akcie prezentovali šiesti študenti svoje handmade výrobky. Súčasťou ich prezentácie boli aj workshopy, kde sa mohli návštevníci dozvedieť viac o procese výroby jednotlivých produktov, prípadne si ju aj vyskúšať.

„Každý z nás má nejakého kamaráta či spolužiaka, ktorý vyniká svojou šikovnosťou, no má málo príležitostí dať o sebe vedieť. Preto sme sa rozhodli dať im túto možnosť,“ uviedla Michaela Fedorová, študentka mediálnych štúdií a zároveň jedna z organizátoriek, ktorá bola s priebehom akcie veľmi spokojná.

Okoloidúci si mohli prezentované výrobky samozrejme aj zakúpiť. „Sú tu veľmi pekné veci. Určite nejaké kúpim aj svojim blízkym pod stromček,“ povedala s úsmevom študentka Fakulty manažmentu Viktória, ktorá sa o tejto akcii dozvedela prostredníctvom internetu.                     

Ponuka handmade výrobkov bola široká, predávali sa šperky, drevené výrobky, sviečky z pravého vosku, prírodné balzamy na pery, háčkované papučky či svietniky. V ponuke boli aj sladké dobroty, ktoré napiekli samotné organizátorky.

„Ak by sa nám túto akciu podarilo usporiadať aj budúci rok, bolo by to skvelé. Šikovných študentov máme ešte dosť,“ dodala Michaela Fedorová.

 

Jana Grušková

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre