TO JE ŽIVOT, NAPÍSALA #5: Pes spí, psy sa predvádzajú

Rubrika To je život, napísala dnes prekvapivo nebude o móde či lifestyle, ale o tých, ktorí nás majú radšej ako seba. O tých, pre ktorých sme vždy stredobodom vesmíru.

„Nezáleží, koľko málo peňazí a koľko málo majetku vlastníš. Ak vlastníš psa, si bohatý.“ K výroku Louisa Sabina by som ešte dodala, že tohto tvora netreba brať len ako majetok či vlastníctvo, ale predovšetkým ako živú bytosť schopnú reálne cítiť. Tí, ktorí ste mali alebo ešte stále máte psa, určite viete, že jeho láska k človeku je nevyčísliteľná. Vždy poslušne čaká, kým prídete domov, teší sa z vašej prítomnosti, žiada o pozornosť a úprimne dúfa, že mu ju venujete (hoci len letmým pohľadom smerom od počítača či televízie). Stačí málo a zo šteňaťa sa stane verný priateľ na celý život.

Na Slovensku sa pravidelne organizujú rôzne medzinárodné výstavy psov či prehliadky ich šikovnosti a vytrvalosti. V sobotu 16. apríla som mala aj ja možnosť vidieť tých najkrajších nemeckých ovčiakov na oblastnej výstave v Ludrovej pri Ružomberku. Areál futbalového štadióna zaplnili psy zo Slovenska, Čiech, Poľska či Maďarska, ktorých majitelia ich starostlivo pripravovali už od skorých ranných hodín. O príjemnú atmosféru sa postarala Slovenská únia chovateľov nemeckých ovčiakov v spolupráci s Kynologickým strediskom Raz – Dva a súťažiacich prišiel ohodnotiť rozhodca svetových výstav Jurgen Hoffman. Šampióni s preukazom pôvodu tak súťažili v týchto kategóriách – dorastajúci mladí, dospievajúci a dospelí psi aj suky.

 

Pekné počasie, krásne psy, usmievaví ľudia a kotlíkový guláš – také bolo moje sobotňajšie dopoludnie strávené s blízkymi neďaleko Ružomberka. A ako praví „psíčkari“ sme nemohli z výstavy odísť naprázdno. Novým členom našej rodiny sa stala Baileys, čierna krátkosrstá fenka nemeckého ovčiaka. Už teraz ju všetci ľúbime. <3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie je váš pes šampiónom v predvádzaní? No a čo po tom, že jeho najväčšou výsadou je spať celý deň. Každý pes je iný. Malý, veľký, dlhosrstý, krátkosrstý, s papiermi či bez – hlavne, že vás bude bezvýhradne milovať.

 

Romana Valenčáková

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre