Uniposkriňa – Skrátka, to je Katka

Milí fanúšikovia Uniposkrine, v tomto vydaní vám predstavíme študentku malých rozmerov s veľkým srdcom. Usmievavá blondína, ktorá je vždy pekne upravená. Toto je Katka.

Nie každý potrebuje nápis k tomu, aby vyjadril svoju osobnosť. Byť dámou sa dá, aj keď nemáš práve na tričku napísané #lady. Katka vie, ako na to. Minisukňa, výstrih, vysoké lodičky? NIE! Elegancia a jednoduchosť tvoria základ väčšiny jej outfitov. Povinnou trojvýbavou všedného dňa je košeľa, ležérne sako a šatka na krku. Obľubuje čisté línie, najčastejšie v podobe pásikavých kúskov (celkom slušná zbierka!). Prázdne riadky nasvedčujú tomu, že táto študentka používa na svoje poznámky papier. Hoci známa módna anekdota hovorí, že pásiky rozširujú, v prípade tejto mladej slečny to rozhodne neplatí. Katka je štíhla ako ihla, úzka ako blúzka, chudučká sťaby kukučka.

 

Mohlo by sa zdať, že jej šaty sú utkané (z jahodovej peny) na mieru, pretože jej všetky dokonale sedia (a to aj keď práve stojí). Obtiahnuté a sexy, romanticky dievčenské, decentne elegantné či s obľúbenými pásikmi. Nie sú také, ktoré by jej nepristali a to jej môžeme, milé dámy, všetky ticho závidieť ;-). Ako nám ale sama prezradila, v skrini má aj také, ktoré ešte na sebe nikdy nemala. Ak ich nechceš, redakcia Uniposkrine si ich pokojne vyzdvihne kedykoľvek a kdekoľvek.

 

Športová elegancia? Túto floskulu, ako väčšina stylistov, nerady používame. Katka to dobre vie, a preto volí buď športový, alebo elegantný outfit. Status dámy si zachováva i v tom uvoľnenejšom prevedení. Asi by ste ju nestretli v šušťákoch, teplákovej mikine, bežeckých botaskách a s ľadvinkou okolo pása. Pohodlné biele nohavice (vždy tip-top), tričko alebo rifľová košeľa a moderné nízke topánky. Toto dievča jednoducho vie, ako na to.

 

Jednoduchý parížsky look si dokáže vytvoriť aj z lacnejších kúskov, ktoré nájde v bazári či second-hande. The first hand voľne položená pri tele, zatiaľ čo the second hand udržiava kabelku proti zemskej gravitácii. Roláky a sukne do pása boli túto jeseň a zimu in – chválime.

 

Obuvník (schuster, čítaj šuster) Katke doprial niekoľko zaujímavých kúskov, ktoré sa k jej oblečeniu vždy dokonale hodia. Ide o elegantné topánky v neutrálnych farbách, ktoré by mala mať každá módna maniačka. Okrem jednofarebných nevynechala vo svojej zbierke obľúbené pásiky. Aj keď je Katka nízka, nepotrebuje sa vyvyšovať a opätky volí len vtedy, keď má na ne chuť, väčšinou v letných príchutiach. Palec hore, vidno, že si nakazená módou!

 

Odhalili sme, čo skrýva Katkin šatník. Máte svoje módne tajomstvá aj vy? Pod lupou Uniposkrine sa nabudúce rady pozrieme aj na váš štýl či obľúbené módne vychytávky. Stačí, ak nám o sebe napíšete na uniposkrina@gmail.com.

 

Simona Lazorová a Romana Valenčáková

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre