UNIPOVÝCHODNIAR roka: Vlado

Skromný, naoko nenápadný chlapec navštevuje našu univerzitu už štvrtý rok. Manažment, hotelierstvo a turizmus je odbor, ktorý Vlada Totha zaujal ešte na strednej škole. Možno aj preto, že chodil na hotelovú akadémiu, je z neho príjemný, komunikatívny mladý muž. Nielenže dobre vyzerá, ale, ako sám povedal, je zaujímavým človekom, preto má veľké predpoklady stať sa víťazom súťaže Východniar roka 2016. Je totiž jej piatym finalistom a už túto sobotu sa dozvieme, či aj víťazom. :-)

 

Východniar roka 2016 je jedinečná súťaž pre mužov východného Slovenska, ktorí spĺňajú dve základné podmienky – majú príťažlivú postavu a východniarsky šarm. Aj keď je takýchto mužov u nás neúrekom, len máloktorý má odvahu prihlásiť sa. Organizátori súťaže, manželia Titurusovci, hľadajú TOP muža východu telom i dušou. Finálny počet súťažiacich je šesť a už v sobotu 30. apríla porota rozhodne o víťazovi. Ten získa množstvo hodnotných cien a možno to bude aj unipák Vlado.

 

Vlado je na prvý pohľad prototypom študenta, ktorý má viac ako vzdelanie. Životom preskakuje už 23 rokov, no posledných 10 rokov profesionálne. Tento šikovný, pohybovo zdatný východniar sa venuje freerunu a parkouru od svojich trinástich. Podľa jeho slov ide o akrobaciu v meste či hocikde inde, ktorej cieľom je presun z bodu A do bodu B. Takto abecedne už Vlado prišiel k niekoľkým bolestiam kolena, vážnym zraneniam sa ale statočne vyhýba. Možno poznáte prešovskú B.O.C. Crew (Boys Of Courage), v ktorej pôsobí. Okrem skákania a behania sa v tejto skupine uplatňuje ako „dvorný“ fotograf. Nestretnete ho síce so starým dobrým analógom ako hipstera či vintage-girl, ale s premakanou drahou zrkadlovkou (ktorú som ja nikdy za vysvedčenie nedostala :-().

 

Fotograf Vlado má rád: úpravu fotografií prostredníctvom photoshopu, miernej až intenzívnej retuše, filtrov rôznych odtieňov a farieb so slovami: „Nech má fotka taký šmrnc“.

Fotograf Vlado nemá rád: fotky o zrkadlo, duckface, selfie (svojky) komentuje slovami: „Je to dosť divné, že každý si robí selfie fotku, ja to nemusím“.

 

           

Rád fotí svoju priateľku, ktorá je, mimochodom, herečka. :-) „Poznáme sa už dlhšiu dobu, takže viem odhadnúť, kedy to na mňa hrá,“ vyjadril sa chlapec, presvedčený o tom, že existuje niekto, kto žene rozumie (...žeby supermuž?). Každopádne, jeho dievča je práve tou osobou, ktorá ho v súťaži o naj východniara podporuje najviac. Drží mu palce a je pripravená odháňať od svojho fešáka všetky obdivovateľky a fanúšičky. Okrem nej má Vlado oporu v rodine a kamarátoch (aj tých voľnoskákačských z B.O.C. Crew). Niektorí z nich ho prídu podporiť aj na finále Východniara roka. Vlado im už pripravil slogan: „Vlado, Vlado, preskáč sa životom!“ Náš unipácky finalista dúfa, že poslednou časťou súťaže prejde úspešne, aj napriek svojim obavám z promenády v spodnej bielizni. Diváci sa mu počas nej možno dostanú pod oblečenie, no nikdy sa mu nedostanú pod kožu. Je to totiž človek, ktorý je svojimi myšlienkami a názormi na svet pevne ukotvený, nie je to už žiadne dieťa. Riadi sa heslom „žiť pre prítomnosť“, a tak o sebe hovorí, že je človekom, ktorý rád svoj život žije a nie len prežíva.  Nebojí sa zariskovať a teší sa z každej novej výzvy. K súťaži o najlepšieho východniara sa vyjadril takto: „Nikdy som sa ešte nezúčastnil na súťaži krásy, ale chcel som. Som rád, že môžem byť jej súčasťou, je to pre mňa nová skúsenosť.“

 

Vladova príprava na finále spočíva najmä v psychických tréningoch – rád totiž spí. Ak teda na súťaž v sobotu dorazí dobre vyspatý a bez vyčerpania, konkurenciu určite porazí. Podľa jeho slov to však nebude jednoduché: „Sú to šikovní chlapci a vedia na sebe poriadne zamakať. Je to silná konkurencia, samozrejme.“  Nech už finále dopadne akokoľvek, Vlado je skromný a poteší ho každá maličkosť, na výhru si nepotrpí (veď tú už u jednej osôbky má). Teší sa hlavne na voľnú disciplínu, kde bude môcť predviesť svoju pohybovú zdatnosť.

 

Ak Vlado nevyhrá, jednoducho príde v pondelok do školy a bude sa tešiť na skúškové, ktoré sa nám blíži závratnou rýchlosťou. Ak mu skúšky nevyjdú, poplače si, pretože to má, ako budúci dabingový herec (v čo dúfa), dobre nacvičené. Ak si nepoplače, tak sa poteší nejakou knihou, ktorú potom predčíta do audio podoby – áno, medzi jeho koníčky (okrem tých parkourových) patrí aj nahrávanie audiokníh. Ak si ich nahrá, tak si ich aj prehrá, čím sa dostávame opäť k prehre. Vladko, aj keď touto analógiou dochádzame k negatívnemu výsledku, dúfam, že „východniarom“ ukážeš, že na Prešovskej univerzite máme aj viac ako študentov! Ale ja verím, že si po výhru skočíš z bodu Absolútny víťaz do bodu Blahoželáme ti :-).

 

 

Simona Lazorová

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre