Vianoce podľa Vladimíra Koča

Vianoce – slovo, ktoré vykúzli v každom z nás radosť, pokoj, oddych, sviatočnú náladu, emócie. Sú každý rok, a predsa stále iné, neopakovateľné.

Ako prežíva najkrajšie sviatky v roku Vladimír Koč, ktorého poznáme z Yogi's?

Vianoce pre mňa znamenajú veľmi veľa, je to čas, keď sa všetko spomalí, ľudia si na seba dokážu nájsť viac času a sú k sebe milší ako inokedy. Milujem vianočnú atmosféru a výzdobu, dokonca aj tú v obchodných centrách, keďže ma vždy pozitívne naladí. Asi preto sme si aj my doma postavili stromček už mesiac pred Vianocami (smiech).

 

Ako vyzerá tvoj štedrovečerný deň?

Snažíme sa celý deň „nepapať“, aby sme uvideli zlaté prasiatko (smiech). Večer sa potom poriadne najeme a pri pohári vína otvárame darčeky.

 

Za pultom v Yogi's ti to ide veľmi šikovne. Pripravuješ štedrú večeru aj doma?

Keďže som z Popradu, Vianoce som doteraz trávil doma s rodinou, kde sa o jedlo starali väčšinou rodičia. Tento rok ich však s priateľkou chceme stráviť po prvýkrát sami. Máme dohodu – ja varím, ona pečie. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne.

 

Čo nesmie chýbať u vás na štedrovečernom stole?

Určite začneme oplátkami s medom a nebude chýbať tradičné jedlo ako kapustnica či zemiakový šalát s kaprom. A tiež medovníky! (smiech)

 

Čo si želáš pod stromček tento rok?

Ani neviem, či túžim po nejakých špeciálnych hmotných daroch, mňa poteší jednoducho všetko. Najviac si však prajem, aby bol aj ďalší rok minimálne taký úspešný ako tento – či už v súkromí, alebo v pracovnom živote.

 

 

                                                                                               Monika Dzuríková

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre