Zaručené tipy na boj so skúškami

Určite to poznáte. Kopec skúšok pred vami, napísať musíte ešte hromadu desaťstranových prác a vy sedíte na gauči a pozeráte telku (v lepšom prípade upratujete izbu). Jednoducho, takí sme my, študenti. Riadime sa heslom: „Čo môžeš urobiť dnes, nechaj na pozajtra a hneď máš dva dni voľna,“ a potom len nariekame, že nič nestíhame. Unipo Press spolu s Romanou Valenčákovou si pre vás preto pripravili päť overených tipov, ako v zdraví a duševnej pohode prežiť skúškové obdobie.

 

1.)  Rozdeľuj a panuj!

Je dobré, ak si už na začiatku rozdelíš štúdium na hodinové intervaly, ktoré budeš, podľa vlastných odhadov, potrebovať. Pamätaj, že si pánom svojho času a jedine ty vieš, koľko ti učenie potrvá. Hlavne sa hneď nevzdávaj a mysli pozitívne, ako píše aj Simona Lazorová tu.

 

2.) Nezabúdaj na jedlo!

Aj počas učenia si treba vždy nájsť chvíľu na dobré jedlo. Novú dávku energie a endorfínov do tela dodajú najmä sladké maškrty. Vyskúšaj preto napríklad chutný recept na palacinky od kolegyne Lenky Novotnej.

 

3.) Nerieš hoaxy!

Nenechaj sa zmiasť rečami o tom, čo všetko bude či nebude na skúške. Väčšinou sú to len neoverené klebety, ktoré ti zbytočne spôsobia bolesť hlavy. Daj preto radšej na seba. Prečo sa nechať vtiahnuť do víru poplašných správ, keď sa môžeš „pohupovať“ vo víre tanečných skladieb skupiny The Fratellis, o ktorých píše Janka Grušková.

 

4.) FB je smŕŕŕť!

Najmä v tomto ťažkom období by si mal nekompromisného zabijaka času (niekedy nazývaného aj Facebook) obmedziť na minimum. Povoľujeme však čítanie Unipo Pressu, ktorý je plný užitočných rád, napríklad ako bojovať proti zlým dňom, ktoré ťa počas učenia postihnú tu.

 

5.) Dopraj si oddych!

Keď si sa už čo-to naučil, je dobré dopriať telu aj hlave oddych. Relax s vyloženými nohami pri dobrom filme zaručene uvoľní myseľ a naštartuje ťa na prelúskanie sa ďalšími a ďalšími stránkami povinných kníh. Nevieš, čo si pozrieť? Kolega Marcel Kušnír vo svojom článku ponúka niekoľko náležitých tipov na odreagovanie tu.

 

Slnko nesvieti a ani tá dažďová voda veľmi neláka. Teraz je preto vhodný čas na štart do učenia. Bude to znieť ako klišé, no obdobie skúšok sa rýchlo pominie a prázdninové leňošenie sa môže začať. Pevné nervy, šťastnú ruku a veľa úspešných hodnotení, to vám praje pozitívne naladený časopis Unipo Press.

 

Romana Valenčáková

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre