Zažeňte nudu s Laser Game

Od polovice októbra má Prešov novú atrakciu. Úspešnú hru Laser Game, ktorú môžete poznať aj z amerického sitcomu How I Met Your Mother.

 

Čo je to Laser Game?

Laser Game je akčná hra podobná paintballu alebo airsoftu. Takisto sa v nej strieľa, no na rozdiel od posledných dvoch menovaných hier zásah nebolí. Tento fakt uvítajú najmä dievčatá, ktoré sa doteraz možno báli modrín.

 

Stručné pravidlá hry

Hra je určená pre 2 – 11 hráčov. Avšak platí, že čím viac hráčov sa do hry zapojí, tým bude hra lacnejšia a účastníci sa viac zabavia. Môžete si vybrať z dvoch variantov – hra v tíme alebo jednotlivci. Pred spustením hry dostane každý hráč zbraň a vestu, na ktorej sú umiestnené tri displeje – vpredu, vzadu a na ramenách. Úlohou hráčov je zasiahnuť laserovým lúčom jeden z displejov protivníka.

Všetko sa odohráva v tmavej miestnosti s UV osvetlením a s rovnako tmavými prekážkami. Preto sa vám môže ľahko stať, že nechtiac vrazíte do prekážky hlavou. Ak sa rozhodnete Laser Game vyskúšať, oblečte si niečo tmavé. V bielom oblečení pod UV svetlami budete totiž pre protihráčov ľahkým terčom. Celá zábava trvá síce iba 15 minút, no verte mi, že vám to bude bohato stačiť.

Bodovanie hry

Za každé zasiahnutie protihráča získate 100 bodov. Ak sa vám však podarí trafiť niekoho z vášho tímu, prídete o 25 bodov. Ak vás zasiahne protihráč, stratíte dvojnásobok bodov. Najväčšiu stratu vám môže zabezpečiť červené svetlo v aréne s názvom Pulzar. Ak vás zasiahne, prídete až o 150 nahraných bodov. Ak ho ale zasiahnete skôr ako ono vás, pripíšete si na svoj účet rovných 75 bodov. Odporúčam všimnúť si umiestnenie Pulzaru hneď pri vstupe do arény. Z vlastnej skúsenosti viem, že skrývanie sa rovno pod ním sa nevypláca.

Celkové skóre a štatistiky si môžete pozrieť po uplynutí času na obrazovke pri bare alebo v tabuľke, ktorú vám vytlačí personál. Dozviete sa tak, na ktorej pozícii ste sa umiestnili, koľko ste mali výstrelov a kto koho zasiahol.

 

Laser aréna Pulzar

Aréna sa nachádza v bývalej kotolni na ulici Mirka Nešpora 6 na Sídlisku III. Hracia plocha je pomerne veľká a má viac ako 35 prekážok, čo zvyšuje šancu dobre sa ukryť pred protivníkmi. Keď arénu zahalí umelá hmla, neuvidíte takmer ani na krok. Po skončení hry pre vás personál zhotoví fotografiu, ktorú nájdete na facebookovom profile arény. Okrem hracej plochy sa v budove nachádza bar, šatňa a WC.

Cena za jednu hru sa pohybuje od 4 do 8 eur v závislosti od počtu hráčov. Aréna ponúka svojim návštevníkom rôzne akcie, od Kofoly zdarma až po hráča free.

Moje hodnotenie

Ako fanúšik Laser Game som okrem spomínanej prešovskej arény navštívila aj košickú (už neexistujúcu) a pražskú arénu. Musím poznamenať, že Laser aréna Pulzar sa v mojom hodnotiacom rebríčku nachádza niekde uprostred. Celkový dojem je však veľmi dobrý. Aréna je dosť veľká, rozmiestnenie prekážok strategické, personál príjemný a ochotný.

Ak sa vám zdá, že 15 minút hry je málo, vyvediem vás z omylu. Po štvrťhodinke Laser Game som bola zadýchaná ako po 1500-vke, tričko sa na mňa doslova nalepilo a nohy ma boleli tak, akoby som bola niekde na túre. Musím sa priznať, že posledné minúty som už len odrátavala. Aj 15 minút pobehovania po hale sa mi zdalo priveľa.

Ak ste v mladosti hrali počítačové hry, kde sa strieľalo v uzavretej hale, určite vás Laser Game osloví. Ak vás podobné aktivity nebavili, vedzte, že takto naživo je to úplne iný zážitok.

Laser Game vrelo odporúčam všetkým, ktorí chcú vyskúšať niečo nové, ale aj tým, ktorí sa chcú odreagovať od školy a majú radi zábavu a adrenalín.

 

Lea Heilová

 

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre