Aj auto občas potrebuje dovolenku

Dovolenkový čas je fuč a začala sa každodenná školská realita (čítaj: kolóny, zápchy a množstvo školákov, ktorí prechádzajú cez cestu zásadne na červenú). Aby sa hromade trúbiacich áut aspoň na nejaký čas predišlo, zaviedla Európska únia fajn projekt s názvom Európsky týždeň mobility, ktorý trvá od 16. 9. do 22. 9. 2016.

 

Európsky týždeň mobility má „pod palcom“ Slovenská agentúra životného prostredia, ktorá na Slovensku koordinuje jeho program. Mottom tohtoročnej kampane je: Inteligentná a udržateľná mobilita – investícia do Európy. Cieľom ETM je, aby sa v mestách začali viac využívať autobusy mestskej hromadnej dopravy či bicykle, ktoré by počas jedného týždňa vytvorili alternatívu k preprave osobnými autami. Tým sa aspoň čiastočne predíde ranným kolónam a v neposlednom rade aj výfukových plynov by vďaka ETM mohlo byť o čosi menej.

Do kampane Európsky týždeň mobility sa tento rok zapojila väčšina samospráv a ani Prešovský samosprávny kraj nie je výnimkou. Dobrá správa teda je, že v týždni od 16. septembra do 22. septembra môžu vodiči využívať prešovskú MHD v prvom tarifnom pásme a v obci Ľubotice zadarmo. Ak by ste však po ceste predsa len stretli šarmantnú pani revízorku alebo pána revízora, musíte sa preukázať platným vodičským preukazom. To len, aby sa presvedčili, že ste svojho štvorkolesového miláčika nechali v garáži a dopriali mu týždeň zaslúženej dovolenky. :-) 

 

Lenka Novotná

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre