Čo nato unipáci – Podporujete štrajk učiteľov?

Hovorí sa, že vzdelanie ľudí je odrazom úrovne každej krajiny, preto by sa nemalo podceňovať. Štrajk učiteľov je vám určite známy a je dôkazom toho, že niekto nie je spokojný. Nás zaujímal názor a pohľad študentov, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou systému vzdelávania.

 

 

Mária štrajk podporuje. Myslí si, že je to dobrá myšlienka, aj keď dodáva, že načasovanie v predvolebnom období je nevhodné. No keby bola učiteľom, tiež by štrajkovala.

Peter ako pracujúci učiteľ štrajk podporuje, aj keď si myslí, že najmä na východe učitelia neštrajkujú dostatočne, pretože sa boja o zamestnanie. „Mám pocit, že učitelia na západnom Slovensku štrajkujú viac. Tu na východe by mohli vyjadriť väčšiu podporu tejto myšlienke a viac štrajk podporiť.“

 

 

„Ja osobne si myslím, že štrajk učiteľov, ktorý začal pred pár týždňami, má zmysel. A konkrétne, čo sa týka momentálneho uvažovania o zapojení vysokých škôl, si myslím, že je to skôr podpora kolegov, aby dosiahli zmeny na základných a stredných školách, o ktoré sa snažia. Tiež si myslím, že je to dobrý nápad, pretože nejde len konkrétne o učiteľov, ale všeobecne. Ak nejaké odvetvie nie je spokojné s tým, čo sa odohráva v ich pracovnom prostredí, je dobré vyjadriť svoj názor.“

 

 

 

Kristína nezastáva jednoznačný názor, no keďže učiteľstvo študovala už na strednej škole, tvrdí, že zvýšenie platu si niektorí učitelia naozaj zaslúžia.

 

 

 

 

 

 

 

„Štrajk jednoznačne podporujem, pretože študujem učiteľstvo, chcem byť učiteľ a myslím si, že každá vláda by mala mať školstvo za svoju prioritu, a za tým si stojím.“ Tiež dodal, že štrajk by mohol byť úspešný a je potrebné vyvíjať tlak, aby si politici uvedomili, že školstvo potrebuje systémovú zmenu.

 

 

 

 

 

„Štrajk podporujem, pretože si myslím, že učitelia majú dosť biedne podmienky na školách, čo sa týka platu aj postavenia v spoločnosti. Tiež nie sú dostatočne rešpektovaní a ľudia si neuvedomujú, akú dôležitú rolu zohrávajú.“ Jakub by tiež zvýšil plat len tým, ktorí si to zaslúžia a berú svoje povolanie zodpovedne.

 

 

 

 

 

„Ja s tým nesúhlasím, pretože tí, ktorí pracujú v Bratislave, majú oveľa vyššie platy ako tu na východe, a stále sa sťažujú.“ Otázkou je podľa nej to, prečo ľudia, ktorí pracujú vo výrobných závodoch za minimálnu mzdu, tiež nejdú do štrajku.

 

 

 

 

 

„Štrajk učiteľov podporujem, pretože si myslím, že učitelia si určite zaslúžia, či už vyššie platy, alebo lepšie postavenie v spoločnosti.“

 

 

 

 

 

 

 

Lívia štrajk učiteľov príliš nesleduje, aj keď ju o ňom informovali samotní vyučujúci formou mailu. No zastáva názor, že učitelia by si vyšší plat zaslúžili.

 

 

 

 

 

 

 

Štrajk je závažnou témou a každý má možnosť zaujať stanovisko. Každý názor je dôležitý, preto sa s nami podeľte v komentároch aj o ten svoj.

 

Ingrid Oravcová

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre