Mladí ľudia sú našou budúcnosťou

Ak sa neviete rozhodnúť, či dôverovať súčasnej politike, no zároveň chcete pomôcť aktuálnym problémom, ktoré neustále pretrvávajú v našej krajine, pridajte sa k združeniu mladých ľudí, ktorí nepotrebujú byť na výslní, chcú len jednoducho pomáhať a veriť tomu, že budúcnosť bude lepšia.

 

Nová Generácia (NG), pôsobiaca už nejaký ten rok, je združením mladých ľudí so snahou pomôcť. „Nová Generácia je združenie ľudí, ktorým nie je ľahostajný osud Slovenska a chcú sa verejne angažovať,” uviedol Vladislav Sochanič, vedúci sekcie pre vzdelávanie NG, ktorý je tiež absolventom Prešovskej univerzity. Toto združenie pôsobí na Slovensku už od roku 2014. Jeho členovia sa snažia čeliť problémom dnešnej doby, ale aj pomáhať ľuďom, s ktorými sa život nemaznal. Majú za sebou množstvo úpešných projektov, ktoré ich posúvajú vpred. Zároveň sa angažujú najmä vo vzdelávaní verejnosti, ale aj v charitatívnych zbierkach či pomoci životnému prostrediu.

Nová Generácia má široké pole pôsobnosti, avšak najväčšou akciou bol festival s názvom MOVE – Posuňme Slovensko vpred, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 50 osobností zo slovenského verejného života. Taktiež aj projekt Záujem mladých o veci verejné pod vedením Petra Zubaľa, študenta PU.“ Vladislav tiež poznamenal, že k úspešným patrí aj ich posledný projekt s názvom Tu žijeme a pomáhame, v ktorom sa im podarilo vyzbierať množstvo vecí pre detské domovy, a tak im pomôcť.

 

V rámci východoslovenského regiónu fungujú tri okresné kluby, a to v Košiciach, Prešove a v Snine. Na otázku, aké sú ich vízie do budúcnosti, odpovedal Vladislav Sochanič veľmi jednoznačne: „Veríme, že spolu dokážeme tejto krajine a nášmu regiónu poskytnúť viac než len prázdne slová, čoho dôkazom sú aj naše úspešné projekty, ktoré za sebou máme.“ Ďalej dodáva: „Premýšľame nad tým, že rozšírime náš klub o nových členov, takže pevne verím, že naše rady sa posilnia o ďalších schopných mladých ľudí aj z nášho regiónu. Náš klub má dvere otvorené pre každého, kto chce na sebe pracovať, realizovať svoje nápady, myšlienky a v neposlednom rade spraviť niečo pre túto krajinu.

 

 

Je skvelé, že v súčasnosti sa mladí ľudia snažia prispievať svojím pozitívnym prístupom, že sú odvážni a bojujú o lepšiu budúcnosť aj napriek prekážkam dnešného sveta. Treba si predovšetkým uvedomiť, že je načase vytvoriť lepšiu spoločnosť, a práve to je hlavným poslaním Novej Generácie. Preto neváhaj a pridaj sa k nim.

 

 

Patrícia Gnipová

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre