Na besede s Adelou

Dňa 16. decembra 2015 navštívila Prešovskú univerzitu osobnosť, známa najmä z prostredia slovenských médií, Adela Banášová. Porozprávala nám o práci v médiách, svojich začiatkoch a (nielen mediálnych) úspechoch. Zároveň nám priblížila projekty, v ktorých ju v súčasnosti môžeme vidieť, a predstaviť nám stihla aj svoju najnovšiu knihu pre deti.

 

  

Centrálna študovňa univerzitnej knižnice sa už od rána napĺňala študentmi a pedagógmi, ktorí sem však tentoraz neprišli čítať knihy či študovať. O 10. hodine sa v týchto priestoroch konala beseda s Adelou Banášovou, ktorej sa zúčastnili študenti, predovšetkým z Filozofickej fakulty a Fakulty humanitných a prírodných vied PU. Samotnú akciu sprevádzala a moderovala doktorka Eva Peknušiaková z Inštitútu slovakistiky a mediálnych štúdií Prešovskej univerzity.

Keďže sa toto podujatie konalo v priestoroch knižnice, Adela so sebou priniesla aj svoju knihu, určenú najmä pre deti, s názvom Zabudnuté slovenské rozprávky, ktorá obsahuje jej vlastné ilustrácie. Ako uviedla, toto dielo vytvorila už pred rokmi, pričom pôvodne išlo o dar pre jej mamu k narodeninám. Vydať tieto rozprávky v podobe knihy s autorskými ilustráciami sa rozhodla až o niekoľko rokov neskôr.

Okrem knihy priblížila prítomným študentom a pedagógom aj svoje pôsobenie v mediálnom prostredí. Moderátorka besedy, doktorka Eva Peknušiaková, v úvode položila Adele otázky týkajúce sa najmä oblasti mediálnych štúdií, kde hostka spomenula i svoje pedagogické pôsobenie na Akadémii médií v Bratislave. S divákmi sa podelila o svoje dojmy zo súčasného stavu komerčných, ale aj verejnoprávnych médií na Slovensku.

Hlavnou náplňou návštevy Adely Banášovej na pôde našej univerzity bola beseda so študentmi, ktorá trvala necelé dve hodiny a počas nej sa študenti pýtali na otázky pracovného či súkromného charakteru. Adela na ne odpovedala s príznačným humorom, čím prítomných povzbudila k ďalším otázkam. Prezradila nám, že najlepšie sa jej pracuje s ľuďmi, s ktorými sa cíti príjemne. Nevyhla sa ani téme šou Superstar, ktorej moderovaním sa preslávila: „Moderovanie Superstar bolo pre mňa veľkým zážitkom a mám naň krásne spomienky,“ povedala moderátorka.

 

 

 

Študentov mediálnych štúdií, ktorí majú záujem venovať sa v budúcnosti podobnému povolaniu, inšpirovala k tomu, aby si šli za svojím cieľom a neváhali skúšať v tejto oblasti najmä prax, ktorá ich môže posunúť ďalej. Na záver si vyslúžila od divákov veľký potlesk.

 

 

Dominika Sedláková

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre