PAFkáči na súťaži

Študentské médiá na PU sa neustále snažia zdokonaľovať prostredníctvom rôznych foriem. Jednou z takýchto foriem je aj súťaž. Naše internátne Rádio PaF sa ako každý rok, tak aj tento zúčastnilo súťaže Rádiorallye a samozrejme úspešne.

Rádiorallye je súťaž, ktorej sa zúčastňujú slovenské a české internátne a univerzitné rádiá. Každý rok je hostiteľom iné rádio. Tento rok to bolo rádio K2 – Juhočeskej univerzity v Českých Budejoviciach,“ uviedla vedúca Rádia PaF Michaela Tuptová, ktorá tiež dodala, že súťaž prebiehala od 17. do 20. marca. Okrem Rádia PaF sa súťaže zúčastnilo ďalších jedenásť slovenských, ale aj českých rádií, ktoré do súťaže zaradili dokopy 136 nahrávok.

 

Prvoradou úlohou súťažiacich bolo odoslanie vopred vytvorených nahrávok, boli to napríklad zvučky, jingle, reklamy, spravodajstvo a pod., ktoré boli hodnotené na súťaži. Taktiež si rádiá mohli priamo na mieste vyskúšať svoju pohotovosť. „V kategórii Fonorallye si rádio vyžrebuje tému a žáner a v časovom limite musí príspevok nahrať, spracovať a odoslať. Ďalšou kategóriou bolo Živé vysielanie. Opäť sa vyžrebuje téma a rádio musí odvysielať 15 minút naživo,“ priblížila Michaela Tuptová.

Rádio PaF sa súťaže Radiorallye zúčastňuje každoročne a aj tento ročník bol pre neho veľmi úspešný. Spomedzi všetkých zúčastnených rádií získali skvelé druhé miesto, aj keď to prvé im uniklo len o jeden bod. „Umiestnili sme sa na druhom mieste, ale sme veľmi radi, že sme obhájili titul najlepšej nahrávky celej súťaže, ktorou bolo naše živé vysielane – relácia Retroparáda,“ objasnila Michaela a dodáva, že veľká vďaka patrí šikovným študentom, a to konkrétne Lucii Cingelovej, Michalovi Hudákovi a Richardovi Sokolovi, ktorí spoločne vymýšľali a pripravovali nahrávky a venovali tomu veľa času.

 

Na otázku, či išli priamo za výhrou, odpovedala Michaela jednoznačne. „My sme sa hlavne tešili na ľudí, s ktorými sme sa za tie roky na súťaži zoznámili. Nedá sa povedať, že by sme išli priamo za výhrou, aj keď si to asi každý tajne prial. A ak sme sa aj rozprávali o výhre, tak sme sa zhodli, že by nás veľmi potešilo, keby sme opäť vyhrali diplom za najlepšiu nahrávku súťaže, čo sa aj stalo, takže ja som spokojná.:-)

 

Rádiu PaF blahoželáme a v mene celej redakcie prajeme ešte XY úspešne zvládnutých súťaží.

                                                                                                         

                                                                                                              Patrícia Gnipová

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre