Prešovská univerzita sa opäť ukázala

10. februára 2016 sa brány Prešovskej univerzity otvorili aj pre verejnosť. Pôda univerzity už štvrtý rok privítala niekoľko stoviek priaznivcov, ale aj zvedavcov s cieľom prísť a pozrieť sa, aké možnosti štúdia ponúka. Od ôsmej do trinástej hodiny bol program okrem prezentovania fakúlt obohatený aj o kultúrne zážitky.

 

Ďalší ročník dňa otvorených dverí sa niesol v znamení rozmanitosti. „Tento ročník ponúka otvorené dvere – možnosť vyjadriť názor tým, ktorí u nás chcú študovať, i tým, ktorí u nás už študujú. Tiež dáva možnosť vyjadriť sa tým, ktorí u nás vyučujú,“ poznamenala Ivana Cimermanová, prodekanka pre vzdelávanie Filozofickej fakulty. 

Každá z fakúlt mala pripravené informácie a program, ktorý mal čo najviac zaujať budúcich kolegov. Jednotlivé stánky navštívili študenti stredných škôl z rôznych kútov Slovenska. Jednou z nich bola aj Simona Jenčáková: „Môj prvý dojem z univerzity je veľmi pozitívny. Všetci študenti sú ochotní a snažia sa poskytnúť čo najviac informácií."

 

Každoročne prináša univerzita pre svojich záujemcov množstvo rád a ponúk. „Cieľom tejto akcie je ponúknuť našim uchádzačom vysvetlenie, čo sa skrýva za názvami jednotlivých študijných programov, aké nároky sa kladú, čo zvažovať pri ich výbere a zároveň im vieme ponúknuť širokú škálu programov, v ktorých by sa mohli nájsť.“ – dodala Ivana Cimermanová.

Prešovská univerzita poskytuje svojim študentom kvalitné vzdelanie a aj Deň otvorených dverí prispieva k zvýšeniu jej prosperity.

 

Patrícia Gnipová

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre