#Say a story / Debnička plná kníh

Na Prešovskej univerzite sa pri obľúbenej kaviarni objavila debnička s knihami. Cieľom projektu je podporiť čítanie beletrie a zvýšiť povedomie o knihách medzi študentmi.  

V rámci projektu mediálnych štúdií sa zrealizoval projekt knižnej debničky. Heslom celého projektu bolo „say a story“ (vyrozprávaj príbeh). K projektu sa vyjadrila Martina Slovinská, ktorá je jednou z realizátoriek: „Týmto projektom chceme vyzvať študentov, aby prerozprávali príbehy, ktoré si prečítali.“ Samotné realizátorky veria, že kniha je stále aktuálnou témou.

Debnička je naplnená knihami, staršími i novšími vydaniami, známymi i neznámymi autormi, v slovenskom, ale aj v iných cudzích jazykoch. Knihy v debničke sa budú aj naďalej dopĺňať podľa ohlasov študentov. Realizátorky nájdete aj v redakcii školského časopisu UnipoPress, kde im môžete sprostredkovať svoje dojmy z projektu #Say a story.

Každý, kto má rád literatúru, si môže skrátiť dlhú chvíľu pred prednáškou, efektívne využiť svoj voľný čas alebo si spríjemniť posedenie pri káve. Knihy si študenti môžu vypožičať na akúkoľvek dlhú dobu. Tvorcovia debničky sa spoliehajú, že knihy sa stále vrátia na svoje miesto v debničke. Debnička je uložená pri obľúbenej kaviarni Yogi‘s a oddychovej zóne s „tulivakmi“. Z debničky si môže knihu vypožičať ktokoľvek, a to bez registrácie a poplatkov, čo je jej nesporná výhoda. Podeľte sa so svojimi dojmami z debničky, povedzte o nich baristom z Yogi‘s cafe, ktorí každý odkaz študentov odovzdajú realizátorkám. Tie sa budú snažiť doplniť knihy a zatraktívniť ponuku kníh v knižnej debničke. Alebo vyhľadajte priamo realizátorky v redakcii školského časopisu. „Sme rady, ak sme študentom spríjemnili aspoň pár minút ich voľného času v škole dobrou knihou. Ak bude mať táto malá drevená debnička naplnená knihami úspech, budeme sa snažiť, aby debničky naplnili celú školu, každú chodbu či oddychovú zónu,“ hovorí na záver Martina.

Veríme, že sa zapojíte do reťazového čítania kníh a táto malá debnička naplnená knihami vás poteší.

 

Patrícia Zápachová

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre