Študenti sa vrátili do minulých čias

V utorok 11. 10. 2015 sa organizoval Deň Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity, ktorý sa niesol v duchu „Tour de time“. Študenti otvorili bránu do minulosti a okrem zaujímavých kostýmov predviedli aj svoj znamenitý program.

Oficiálne otvorenie brány času sa uskutočnilo už o pol deviatej. Okrem rôznych vystúpení a súťaží sa študenti Prešovskej univerzity mohli prísť pozrieť na dobové oblečenie v znamení čo skriňa dala. Naši budúci učitelia na pôde Pedagogickej fakulty predviedli aj svoje herecké výkony.

,,Každý rok je to zamerané na niečo iné. Ešte tu niečo také nebolo, a tak sme sa dohodli, že to zrealizujeme cez deň našej fakulty. Je to zároveň aj pri príležitosti dvojstého výročia narodenia Ľudovíta Štúra,“ uviedli na adresu tohtoročného Dňa pedagogickej fakulty doktorky Tatiana Čekanová a Monika Miňová, ktoré na záver dodali, že prvotná myšlienka tohto podujatia vznikla náhodne.

Účinkujúci študenti sa na tento deň svedomito pripravovali. ,,Celá príprava, keďže som tanečnica, mi trvala približne týždeň. Vystupovala som v rámci tanečno-pohybového bloku Cvičme v rytme, kde som učila študentov aj profesorov tanečné štýly ako bol ľudový tanec, jazzový tanec, a taktiež locking,“ uviedla študentka pedagogiky Martina.

Po celý deň bol k dispozícii aj stolný tenis, kinematograf alebo čajovňa, kde študenti mohli kedykoľvek zavítať. Brána času sa uzavrela až o pol siedmej večer, keď sa celodenná cesta do minulosti úspešne ukončila.

 

Patrícia Gnipová

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre