TV Mediálka rozšírila svoje priestory

21. októbra symbolickým prestrihnutím filmovej pásky otvorili dekan Filozofickej fakulty prof. PhDr. Vasil Gluchman, CSc. a generálny riaditeľ TV Mediálky Mgr. Peter Oborník, PhD. nové štúdio.

 

Krst sa začal o jedenástej príhovorom krstného otca štúdia, ktorým sa stal dekan Filozofickej fakulty Vasil Gluchman. Po prestrihnutí filmovej pásky bolo novootvorené štúdio sprístupnené študentom a verejnosti, ktorým bola po celý deň poskytovaná prehliadka a profesionálne fotenie. Oslava krstín pokračovala aj večer v bare Déjá vú, kde sa konala Disco Párty, pripravená študentmi z televízie. Párty využila TV Mediálka aj na prezentáciu svojich doterajších aktivít. Okrem tanečnej zábavy sa mohli hostia zapojiť do súťaží, ktoré pre nich pripravili študenti mediálnych štúdií.

 

VIAC AKO ŠTÚDIO

 

Nové štúdio nevzniklo zo dňa na deň. „V našich predstavách toto štúdio bolo už minimálne tri roky, ale od začiatku sme chceli takýto priestor, kde by všetko bolo zapojené a bolo by to efektívne aj pre študentov, aby mali širší rozmer,“ vyjadril sa riaditeľ TV Mediálky Peter Oborník. Podľa jeho slov len samotná realizácia už navrhnutého projektu trvala viac než rok. „Museli sme vybrať nejakú miestnosť, ktorú sme dostali od Filozofickej fakulty, za čo sme jej vďační. A už keď sme mali miestnosť, nejaký ten projekt a predstavu, tak sa to celé nakreslilo a vybavila sa úprava – upravovali sa steny, svetlá, mali sme na mieru robené konštrukcie, až do tej finálnej realizácie – zariadenia nábytkom a zapojenie techniky,“ dodáva Peter Oborník. S výsledkom je riaditeľ TV Mediálky spokojný, aj keď na druhej strane dodáva, že mediálne štúdiá si zaslúžia viac.

Vedúci Katedry komunikačných a mediálnych štúdií Mgr. Michal Bočák, PhD. študentom zaželal, „nech objavujú témy, ktoré budú baviť ich a ktoré budú baviť všetkých ostatných. Myslím si, že to doteraz robili, tak nech pokračujú“. Doc. PhDr. Juraj Rusnák, CSc. im zaprial „veľa príjemných zážitkov a niečo, čo sa dá nazvať ako duch televíznej tvorby“. Redakcia Unipo Press sa k prianiam pripája a TV Mediálke želá veľa ochoty a trpezlivosti pri vyrábaní reportáží s láskou.

 

Dominik Cenkner, Magdaléna Dzinová

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre