V Prešove opäť ožije PegasCon

Už tento víkend sa v Prešove uskutoční ďalší ročník festivalu PegasCon. V sobotu (20. februára) sa v prešovskej čajovni Abarat stretnú milovníci fantasy, science-fiction, mystery či hororu. Tento rok si účastníci PegasConu pripomenú aj výročie legendárneho Star Treku.

 

Organizátori festivalu si pripravili pestrý program. Účastníci PegasConu sa môžu tešiť na jedenásť prednášok, štyri workshopy, dve divadelné vystúpenia a jeden koncert elfskej hudby v podaní skupiny Eniesa. Na festival prijali pozvanie spisovatelia Martin Antonín, Františka Vrbenská a bývalý šéfredaktor časopisu Fantázia Juraj Malíček. Účastníci PegasConu si môžu namaľovať figúrky do spoločenských hier, vyrobiť repliky prútikov najznámejších hrdinov z Harryho Pottera alebo spolu s Máriou Bednárovou odhalia tajomstvo vytvorenia rôznych balónových zvieratiek.

Priaznivci festivalu PegasCon si môžu zakúpiť lístky len priamo na mieste festivalu. Bližšie informácie nielen o programe môžete nájsť na facebookovej stránke PegasConu. O priebehu celého festivalu vás budeme čoskoro informovať.

 

Jana Tomaškovičová

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Unipo Press

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre